Besucherzahler russian women for marriage
счетчик посещений

2013 рік - рік дитячої творчості

Рік дитячої творчості. Підсумки. Всеукраїнський форум працівників позашкільної освіти

У заході взяли участь заступник міністра освіти і науки України Борис Жебровський, уповноважений Президента України з прав дитини Юрій Павленко, заступник керівника Головного управління з гуманітарних і суспільно-політичних питань і керівник Управління з питань гуманітарної політики Адміністрації Президента України Василь Лукомський, перший віце-президент Національної академії педагогічних наук України Володимир Луговий, начальник відділу навчальних закладів Міністерства культури України Тетяна Колос.

Відриваючи форум, заступник Борис Жебровський наголосив на його особливості. «Сьогодні особливий день: ми звітуємо про те, як у регіонах проходив Рік дитячої творчості, проголошений Президентом України. І це символічно, що наш форум проходить у Всесвітній день дитини», – зазначив Борис Михайлович. 

У першій частині заходу керівники усіх обласних органів управління освітою звітували про виконання Указу Президента України від 28 грудня 2012 року № 756 «Про проведення у 2013 році в Україні Року дитячої творчості».

У своїх доповідях учасники форуму зупинилися на питаннях збереження та якісного розвитку мережі позашкільних навчальних закладів, зміцнення навчально-методичної та матеріально-технічної бази, удосконалення системи підготовки та підвищення кваліфікації кадрів позашкільної освіти.

Промовці наголосили на ролі позашкільної освіти у формуванні всебічно розвинутої особистості дитини та її впливі на вибір майбутньої професії. Також було відзначено тенденцію зростання показників охоплення позашкільною освітою та кількості гуртків у регіонах.

Зокрема, керівники обласних органів управління освіти зупинилися на місцевих цільових програмах розвитку позашкілля. Так, в АР Крим діє програма заохочення та підтримки обдарованих дітей та їхніх керівників: щорічно Рада Міністрів АР Крим виділяє 100 стипендій і 509 грошових премій для талановитих школярів від Верховної Ради АР Крим. Для підняття престижу педагогічного працівника позашкілля на Харківщині запровадили щорічну стипендію для керівників гуртків.

На форумі особливу увагу приділили питанням доступності позашкільної освіти для дітей сільської місцевості та з особливими потребами. У цьому напрямі учасники заходу зупинилися на питаннях розвитку позашкільних закладів на базі освітніх округів та створення очно-дистанційних шкіл.

Під час заходу також відзначено вагому роль Малої академії наук України в розвитку позашкільної освіти. Зокрема, на сьогодні активізувався процес формування мережі регіональних академій наук учнівської молоді.

Заступник міністра освіти і науки України зауважив, що цей рік став поштовхом у розвитку позашкільної освіти. «Ми почули багато цікавих ідей, які треба обговорювати та передавати досвід колегам з інших регіонів», – зазначив Борис Жебровський.

На завершення Юрій Павленко наголосив, що одне із завдань, яке визначив Президент України у рамках проведення Року дитячої творчості – проведення аудиту та формування чіткої статистики охоплення дітей позашкільною освітою у кожному регіоні. «Кожна область зробила якусь яскраву дію в напрямку розвитку позашкілля, в цьому я переконався особисто. Треба узагальнити увесь досвід і зробити єдину програму розвитку позашкільної освіти надзвичайно важливо», – зазначив Юрій Павленко.

У другій частині форуму його учасники працювали у семи творчих лабораторіях, де підбили підсумки Року дитячої творчості та обговорили плани виконання соціальних ініціатив Президента України «Діти – майбутнє України».